Przyzwyczajeni do wielu form elektroniki i cyfryzacji, które pomagają w codziennym życiu zawodowym, łatwo przyswajamy kolejne nowinki technologiczne. Te, po jakimś czasie okazują się niezbędnym elementem w funkcjonowaniu. Praca każdego przedsiębiorstwa – zarówno jednoosobowej działalności, jak i wieloosobowego zespołu – opiera się na projektach i grantach. Zarządzanie projektami prowadzi natomiast do sukcesów, widzianych przez otoczenie, co buduje wizerunek marki na arenie międzynarodowej. Aplikacja ClickUp zbiera wszystkie, potrzebne do zarządzania projektem funkcje. Stanowi fundament efektywnego kierowania zadaniami oraz zespołem.

Zarządzanie projektami – plan, który kształtuje się sam

Obiekcje, związane z marnowaniem czasu, jaki wydawać by się mogło, trzeba poświęcić na wprowadzenie danych do aplikacji, zostają szybko rozwiane, po pierwszym, przeprowadzonym za jej pośrednictwem projekcie. Założenie zadania zajmuje chwilę, a reszta pracy i czynności kształtuje się sama.

Cechą charakterystyczną każdego przedsięwzięcia jest ustalenie jego harmonogramu. Dotyczy to wszystkich branż, oraz form prowadzenia działalności. Projekt wymaga planu, który kiedyś spisywało się na kartce i osadzało w terminach kalendarza, aby móc kontrolować i pamiętać o wszystkim. Dziś na szczęście aplikacja ClickUp pozwala na wykreowanie funkcjonalnego szablonu, dopasowanego do potrzeb każdej firmy i każdego projektu.

Zarządzanie projektami skrojone na miarę

Definiowane przez program szablony można samodzielnie modyfikować, dopasowując do potrzeb zadania. Samo jego założenie to także intuicyjna czynność, zamykająca się w kilku krokach. Co potem? Zarządzanie zespołem, przez przyporządkowanie kolejnych członków do konkretnych zadań. Więcej o tym możesz przeczytać w artykule https://www.kupony.org/blog/clickup-sposobem-na-zarzadzanie-projektami-oraz-czasem-w-zespole-i-prywatnie/.

Aplikacja ClickUp jest użyteczna zarówno w dużych, jak i małych przedsięwzięciach. Korzystać z niej mogą spore zespoły, oraz osoby, prowadzące działalność samodzielnie. W zależności od wymagań, oprogramowanie może być bardzo schematyczne i kompaktowe, ale też rozbudowane i liczące sobie kilka podkategorii, o których w realnym życiu można zapomnieć, podczas gdy aplikacja wszystkie osadza w czasie i przypomina o ich hierarchii w całym projekcie.

Projekt w biurze i poza nim

Prosty w obsłudze i czytelny interfejs pozwala na zabawę narzędziem, które udostępnia każdemu użytkownikowi tworzenie folderów. ClickUp umożliwia dodawanie załączników, podgląd w aktualne statusy i wydarzenia, oraz monitoring przez generowanie raportów. Ponadto aplikacja jest dostępna mobilnie, kompatybilna z wieloma systemami operacyjnymi, dlatego użytkownicy mogą z niej korzystać poza stanowiskami stacjonarnymi, w dowolnym miejscu i czasie.

Aplikacja ClickUp dostępna jest w wersji demo, która umożliwia zapoznanie się z głównymi funkcjami, w trakcie trwania darmowego planu. Taka opcja pozwala wszystkim zainteresowanym na zgłębienie tematu zarządzania projektami i zespołem w sposób efektywny i nowoczesny. Możliwości, jakie daje oprogramowanie sprawiają, że znane dotąd z teorii, zasady zarządzania, okazują się realne, przyjemne i wymierne.

Co jakiś czas pojawia się promocja na płatne pakiety ClickUp. Ja prywatnie używam wersji darmowej. Do przestrzeni firmowej używam pakietu płatnego, za który zapłaciłem dużo mniej dzięki kuponowi rabatowemu ze strony https://www.kupony.org/sklep/clickup/.