Każdy przedsiębiorca z pewnością bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest utrzymanie kontaktu z klientem oraz szybkie reagowanie na potrzeby odbiorców swoich usług. W dzisiejszych czasach konkurencja jest duża praktycznie w każdej branży, dlatego tak ważne jest to, aby jakość obsług klienta była utrzymana na jak najwyższym poziomie, a Novocall daje takie możliwości. Czym jest callback i czy to naprawdę się opłaca?

Jak zawsze być w kontakcie z klientem?

Usługa callback to nic innego, jak system automatycznego oddzwaniania do klienta, który zostawi swój numer telefonu. Na firmowej stronie internetowej pojawia się callback widget w formie migającej słuchawki oraz formularz, w którym można wpisać numer kontaktowy. To bardzo dobre rozwiązanie, gdy z jakichś przyczyn klientowi nie udało dodzwonić się do firmy. Callback daje szansę na to, aby w krótkim czasie zareagować i oddzwonić do klienta, zanim zmieni zdanie, czy zdecyduje się skorzystać z usług innej firmy.

Możliwości widgetu callback

Widget śledzi zachowanie osoby odwiedzającej naszą witrynę internetową i reaguje, gdy potencjalny klient zamierza ją opuścić. Zanim odwiedzający zdąży zamknąć zakładkę, automatycznie wyskakuje informacja zachęcająca do zostawienia numeru telefonu lub nawiązania kontaktu z firmą. Klient mający jakiekolwiek wątpliwości może w bardzo krótkim czasie i bez większego wysiłku skontaktować się z firmą i zapytać o szczegóły oferty czy poprosić o poradę w kwestii doboru poszczególnych produktów czy usług. Bez wątpienia jest to większa szansa na to, aby klient skorzystał z naszej oferty i był zadowolony z jakości obsługi oferowanej przez doradcę.

Jak działa callback?

Integracja strony internetowej z callback (Novocall lub CallPage) jest bardzo prosta i nie wymaga żadnej wiedzy technicznej, poza tym warto podkreślić, że nie jest to drogie rozwiązanie. Korzyści płynących z włączenia tego typu widgetu jest wiele, nie chodzi tylko o lepszą obsługę klienta, ale również o budowanie bazy numerów telefonu osób, które są potencjalnie zainteresowane naszą ofertą.