NordVPN prędkość pobierania
Internet

NordVPN kluczem do bezpiecznego Internetu

Świat pełen jest ludzi, którzy są niespecjalnie życzliwi wobec innych i chcą często świadomie działać na cudzą niekorzyść. Większości osób wydaje się jednak, że internetu taka sytuacja nie dotyczy, bo przecież co takiego mogłaby nam zrobić osoba nam nieprzychylna poza napisaniem niezbyt miłej wiadomości?

Tyle się mówi o bezpieczeństwie w sieci

To niespecjalnie dobre podejście, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy strony internetowe i aplikacje mogą zbierać mnóstwo informacji na temat naszej aktywności w internecie i nie kwapić się z poinformowaniem nas o takim stanie rzeczy. Ktoś mógłby w tym momencie wzruszyć ramionami i stwierdzić, że to znak czasów i nic nie da się poradzić na taki trend, trzeba się z nim najwyraźniej zwyczajnie pogodzić, bo z używania niektórych stron nie da się tak po prostu zrezygnować. Absolutnie nie jest to prawdą. Osoby, którym nadal w dużym stopniu zależy na anonimowości w internecie i zachowaniu swojej aktywności w nim wyłącznie dla siebie, mają do wykorzystania pewną ciekawą możliwość.

Serwery NordVPN w Europie
Mapa serwerów NordVPN w Europie udowadnia jedno – wybór serwerów jest imponujący

Na ratunek usługa VPN?

Jest nią wirtualna sieć prywatna, czyli w skrócie VPN. Jest szeroko wykorzystywana przez osoby zainteresowane prywatnością w internecie, często bywa stosowana także przez duże firmy, których pracownicy będący w delegacji mogą dzięki VPN-om bezpiecznie korzystać z poufnych danych firmy. Całkowicie bez ryzyka, że komuś uda się te newralgiczne dane wykraść. Jak właściwie działa VPN? To dosyć prosty mechanizm. Dane, które wysyłamy z komputera, są najpierw zabezpieczane specjalnym protokołem zabezpieczającym, który sam w sobie jest bardzo trudny do złamania. Jeśli chcemy mieć stuprocentową pewność, że nasze dane będą nie do przechwycenia, możemy je dodatkowo zaszyfrować. Standardem w branży są szyfrowania AES 128-bit i AES 256-bit.

Serwery NordVPN w Szwecji
NordVPN daje możliwość wyboru konkretnego serwera VPN – wystarczy kliknąć na jego nazwę

Jak bezpieczny jest porządny VPN?

Liczby w nazwie pokazują, ile znaków ma klucz zabezpieczający dane. Wystarczy jeszcze dodać, że aby przekopać się przez wszystkie możliwe kombinacje tego klucza i znaleźć właściwy, szybki i nowoczesny komputer potrzebowałby milionów lat, co mówi chyba samo za siebie. Zabezpieczone dane są następnie przesyłane na serwer VPN, skąd docierają na miejsce przeznaczenia. Pośrednictwo serwera jest dosyć ważne, bowiem to ono zapewnia anonimowość. Ktoś, kto chciałby sprawdzić naszą lokalizację na podstawie wysyłanych przez nas danych, trafiłby jedynie na adres IP serwera. To bywa bardzo przydatne również do tych bardziej prozaicznych celów, bowiem niektóre strony mają specyficzne blokady regionalne. Wszyscy mieliśmy kiedyś sytuację, że filmu na YouTube nie dało się obejrzeć na terenie Polski. Z użyciem VPN można się zalogować z dowolnego miejsca na świecie i ominąć to niepotrzebne utrudnienie. Więcej o takim zastosowaniu NordVPN przeczytasz na stronie https://www.kupony.org/blog/zmiana-geolokalizacji-ip-dzieki-nordvpn/.

Wynik speedtest NordVPN
Wiele usług VPN ma problem z szybkością połączenia i wysokimi pingami – jak widać – nie dotyczy to NordVPN

Ile kosztuje NordVPN?

Jeśli jest w tym jakiś haczyk, to tylko taki, że dobry VPN to płatny VPN. Nie ma jednak mowy o wygórowanych cenach – przykładowy NordVPN kosztuje obecnie około 3 dolarów miesięcznie w najtańszym pakiecie, można się też postarać o jakiś kupon rabatowy NordVPN. Wydaje mi się, że to niska cena za gwarancję bezpieczeństwa i całkowitej anonimowości dla naszych działań w sieci internetowej.

Czy jest jakaś alternatywa dla NordVPN?

Dostawców usługi VPN jest dość sporo, jednak po przetestowaniu wielu z nich mogę śmiało powiedzieć, że zdecydowanie najlepiej sprawuje się NordVPN. Jeśli jednak z jakichś powodów chcesz przetestować usługę ich konkurencji to możesz sprawdzić Ivacy VPN.

NordVPN możesz testować bez ryzyka, a gdy zdecydujesz się na zakup, wykorzystaj oficjalny kupon rabatowy NordVPN.

Wiktor Barszcz
Wielkie serce i odwaga to zdecydowanie dwie cechy, które mnie wyróżniają. Jestem strażakiem w ochotniczej straży pożarnej i choć to ogromna odpowiedzialność to także pasja. W wolnych chwilach uwielbiam spędzać czas z moimi synami. Doskonale grają w piłkę. Kto wie, może czeka ich wielka kariera?

2 thoughts on “NordVPN kluczem do bezpiecznego Internetu

  1. Najlepsze jest to, ile kosztuje dobry VPN – no i tutaj oczywiście pytanie, który VPN jest dobry. Jak dla mnie liczy się stabilność, szybkość i to, by adresy nie były poblokowane przez różne popularne strony. Takie właśnie kryteria spełnia NordVPN, który przy zakupie na 2 lub 3 lata jest po prostu tani.

  2. dla mnie te wszystkie niuanse pomiędzy proxy i vpn były dość trudne do ogarnięcia ale to wcale nie jest takie ciężkie, teraz korzystam z NordVPN od prawie roku i jestem zadowolona, nie używam go do pracy, ale jak gdzieś wylatuję, a często latam w nietypowe miejsca to używam NordVPN żeby mieć dostęp do usług, które miewają blokady na różne kraje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *