Seria Hydra to grupa doskonałych jakościowo filtrów samoczyszczących włoskiego producenta Atlas Filtri. Konstrukcja filtrów Atlas Filtri Hydra daje możliwość prostej regeneracji wkładu przy pomocy zaworu kulowego. Wystarczy, że odkręcisz zawór kulowy lub zamontujesz automat do płukania wkładów, który zrobi to za Ciebie. Wsteczny wir wody skutecznie wypłuka wszystkie zanieczyszczenia przez lejek.

Dlaczego warto postawić na automat do płukania wkładów?

Automatyczny zawór spustowy ułatwia proces regeneracji. W ściśle określonych odstępach czasowych uruchamia odrzut szlamu do kanalizacji, więc nie musisz pamiętać o regularnym czyszczeniu wkładów.

Dostępne na rynku automaty do płukania wkładów Atlas Filtri Hydra cieszą się olbrzymią popularnością wśród użytkowników tych filtrów samoczyszczących. Jeśli jednak nie posiadasz w swojej piwnicy zasilania sieciowego, możesz mieć problem. Na szczęście włoski producent zadbał o wszystkich klientów.

Na rynku właśnie pojawił się model zasilany bateriami – automatyczny zawór spustowy K-Matic.

K-Matic to pierwszy na rynku automat na baterie dedykowany filtrom Atlas Filtri Hydra
Automat K-Matic to urządzenie, które automatyzuje pracę filtrów samoczyszczących z serii Hydra. Zamiast ręcznie odkręcać zawór kulowy, wystarczy zaprogramować interwały czasowe pomiędzy kolejnymi cyklami czyszczenia i czas trwania regeneracji. Dużym udogodnieniem jest duży ledowy wyświetlacz, a także zabezpieczenie przed niskim poziomie naładowania baterii.

K-Matic pasuje do wszystkich filtrów z serii Hydra (z wyjątkiem Hydra BIG), ma kompaktowe rozmiary i jest łatwy w montażu. Jeśli szukasz urządzenia, które będzie niezawodnie inicjowało proces płukania wkładów filtracyjnych, ale nie masz dostępu do zasilania sieciowego, K-matic to strzał w dziesiątkę! Kup K-Matic już dziś i ciesz się wodą bez zanieczyszczeń mechanicznych oraz nienagannie czystym wkładem filtracyjnym.