SE Ranking
Biznes Internet

SE Ranking podpowie, na co zwracać uwagę optymalizując stronę

Każda osoba prowadząca biznes w internecie doskonale wie jak ważne jest osiągnięcie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Samo posiadania strony bowiem nie wystarczy, aby osiągnąć sukces. Konieczne jest jeszcze umożliwienie użytkownikom odnalezienie strony. W tym z pewnością pomoże SE Ranking.

Ruch z wyszukiwarek wciąż duży i wartościowy

Wyszukiwarka internetowa jest pierwszym i podstawowym miejscem, gdzie użytkownicy poszukują różnego rodzaju informacji. Wśród nich są to także informacje o firmach, usługach produktach i wszelkich opiniach na ten temat. Dlatego tak istotne jest, aby nasza strona internetowa znalazła się na jak najwyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania na określone słowa i frazy kluczowe. Proces ten określa się mianem pozycjonowania.

Zlecić SEO profesjonalistom czy podjąć walkę samemu?

Stronę internetową możemy pozycjonować samodzielnie lub nawiązać współpracę z wybraną agencją SEO. Niezależnie, które rozwiązanie wybierzemy pamiętać musimy o kilku niezwykle ważnych aspektach, na które musimy zwrócić uwagę pozycjonują stronę.

Optymalizacja zawartości strony internetowej

Pierwszym takim elementem jest sama strona. Trzeba wiedzieć, że algorytm wyszukiwarki budując wyniki wyszukiwania ocenia strony www pod kątek kilkuset czynników. Dlatego jeśli chcemy znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania należy dostosować stronę pod kątem wyszukiwarki. Innymi słowy, stronę należy zoptymalizować. Jedną z najważniejszych rzeczy w procesie optymalizacji jest stworzenie właściwych treści na stronie. Dla wyszukiwarki jest to niezwykle ważne. Stronie nie tylko musi zawierać treści, ale koniecznie muszą być one unikalne i co ważne ciekawe i wartościowe dla użytkownika.

SE Ranking posiada znakomity monitoring linków

Kolejnym działaniem w procesie pozycjonowania jest zdobywanie linków przychodzących. Są to linki, które znajdują się na innych stronach i które kierują na stronę, która jest pozycjonowana. Trzeba jednak pamiętać i kilku zasad przy zdobywaniu linków przychodzących. Jedną z takich zasad jest to, że nie liczy się tu ilość linków lecz jej jakość. Dlatego linki powinny być umieszczane w unikalnych i wartościowych artykułach, a same te artykuły publikowane powinny być na wartościowych serwisach internetowych. Dzięki temu nasza strona oceniona zostanie przez algorytm wyszukiwarki jako strona pożyteczna dla użytkowników.

Monitoring pozycji w narzędziu SE Ranking

Jednak sama optymalizacja i pozyskiwanie linków to nie wszystko. Cały proces pozycjonowania musi być cały czas monitorowany i kontrolowany. Nawet jeśli zoptymalizujemy stronę warto od czasu do czasu przeprowadzić jej audyt. W ten sposób sprawdzimy czy nic się nie zmieniło i czy strona nie potrzebuje jakiś poprawek. Bardzo ważna jest także ciągła analiza linków przychodzących. Wyniki takiej analizy pokażą nam, w którą stronę powinniśmy iść zdobywając nowe linki. Oczywiście działań tych nie realizujemy ręcznie. Służą do tego odpowiednie narzędzia jak np. SE Ranking. Co ważne dzięki niemu możemy także przeprowadzić monitoring pozycji, konieczny w procesie pozycjonowania strony. Narzędzie można bezpłatnie przetestować przed okres 14, a także wykorzystać kod rabatowy na zakup wybranego modułu.

SEO to nie jest jednorazowa akcja

Jak zatem widać pozycjonowanie to proces ciągły. Przez cały czas należy podejmować odpowiednie działania i co ważne na bieżąco je kontrolować. Można wszystko robić manualnie lub wykorzystać do tego specjalistyczne narzędzia jak SE Ranking, RankActive czy RankTrackr.

Osobiście korzystam z pakietu Optimum narzędzia SE Ranking, które uważam za znakomity pakiet. Nie wyobrażam sobie teraz pracy bez niego. Najczęściej używam monitoringu pozycji oraz monitoringu linków przychodzących.

Wiktor Barszcz
Wielkie serce i odwaga to zdecydowanie dwie cechy, które mnie wyróżniają. Jestem strażakiem w ochotniczej straży pożarnej i choć to ogromna odpowiedzialność to także pasja. W wolnych chwilach uwielbiam spędzać czas z moimi synami. Doskonale grają w piłkę. Kto wie, może czeka ich wielka kariera?

One thought on “SE Ranking podpowie, na co zwracać uwagę optymalizując stronę

  1. używałem kilku narzędzi do sprawdzania pozycji i moim zdaniem SE Ranking jest najlepszy, bardzo dokładny, do tego ma przyjemny interfejs, apkę mobilną o raporty wysyłane na maila, do tego nie kosztuje zawrotnych pieniędzy – najbardziej opłaca się wziąć SE Ranking na cały rok, wtedy rabat jest dość pokaźny, a do tego można wykorzystać kupon rabatowy, co w sumie jest w stanie dać oszczędność rzędu 40% – jak z tego nie skorzystać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *