W internecie krąży bardzo wiele opinii na temat portalu Airbnb, przy czym nie wszystkie są zweryfikowane i sprawdzone. Jeden powie, że to fantastyczna okazja do poznania danego miejsca z punktu widzenia lokalnej społeczności i rewolucyjna metoda podróżowania. Ktoś inny stwierdzi, że tanie noclegi na Airbnb to zwykły wabik na naiwnych i ryzyko porównywalne do podróżowania autostopem. Jak to wygląda w praktyce? Co jest faktem, a co mitem? Przyjrzymy się kilku stwierdzeniom i ustalmy, na ile są prawdziwe.

Airbnb to coś w stylu płatnego couchsurfingu – fakt

Airbnb rzeczywiście ma wiele wspólnego z couchsurfingiem. W obu przypadkach nie nocujemy w hotelu, ale w miejscu należącym do lokalnego gospodarza. Oznacza to, że właściciel nie ma obowiązku zaakceptowania naszej rezerwacji – może nas odrzucić z dowolnego powodu. Zarówno na Airbnb, jak i na portalach couchsurfingowach przydatne są pozytywne komentarze. Zwiększają naszą wiarygodność jako gościa lub gospodarza, a im więcej opinii tym lepiej! Podstawowa różnica między nocowaniem u kogoś za darmo i za opłatą polega na tym, że w przypadku couchsurfingu interakcje między gościem i gospodarzem są obowiązkowe, a na Airbnb – opcjonalne. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy traktować nocleg u prywatnego właściciela jak pobyt w hotelu – przestrzegajmy Regulaminu Domu i zostawiajmy po sobie porządek!

Atrakcje Airbnb na Teneryfie

Atrakcje Airbnb zdobywają coraz większą popularność – wystarczy wybrać miasto, by uzyskać dostęp do atrakcji

Kupon rabatowy Airbnb jest łatwo dostępny – mit

W rzeczywistości, oprócz bardzo tanich pokoików, znajdziemy na Airbnb również bardzo ekskluzywne miejsca do spędzenia nocy – w tym domki na drzewie, wille z jacuzzi, a nawet pałacyki! Niektóre domy oferują naprawdę miłe udogodnienia. Chociaż końcówka nazwy portalu „bnb” nie jest skrótem od „bed and breakfast”, może się zdarzyć, że gospodarz naprawdę zaoferuje nam śniadanie. Zwykle zaznaczy to w ofercie, ale może też spontanicznie zaprosić nas do wspólnego posiłku. Co zaś się tyczy specjalnych zniżek – kupon rabatowy Airbnb jest oferowany głównie osobom, które rejestrują się w portalu po raz pierwszy. Pocieszające jest to, że bardzo łatwo go zdobyć. Wystarczy poprosić użytkownika Airbnb, by go nam wysłał, albo poprzeglądać znane portale turystyczne. Oficjalny kupon rabatowy Airbnb znajdziesz też pod adresem https://www.kupony.org/blog/zgarnij-oficjalny-kupon-airbnb-i-plac-mniej/.

Rejestracja w Airbnb

Rejestracja w platformie Airbnb jest szybka i prosta – koniecznie skorzystaj z kuponu rabatowego, jeśli chcesz otrzymać rabat

Airbnb nie jest bezpieczne – mit

Paradoksalnie, największe zagrożenia na Airbnb czyhają na nas ze strony nas samych. Biorą się z sytuacji, w których nieuważnie przeglądamy ofertę, nie sprawdzamy warunków anulowania, nie czytamy Regulaminu Domu – ogólnie rezygnujemy z dziesięciu minut, które powinniśmy poświęcić na sprawdzenie, jakie mamy prawa i obowiązki jako gość. W większości przypadków nie mamy się czego obawiać, gdyż zarówno my, jak i nasze pieniądze jesteśmy chronieni przez Regulamin Airbnb. Płatność jest dokonywana dopiero po naszym przybyciu do domu, a jeżeli coś jest niezgodne z ofertą, możemy ubiegać się o zwrot kosztów. Oczywiście działa to w dwie strony – gospodarz również jest chroniony przed ewentualnymi szkodami z naszej strony, a w niektórych przypadkach może nas wyprosić z domu za nieprzestrzeganie zasad.

Jeżeli jeszcze nie masz konta na Airbnb, a chcesz je założyć to skorzystaj z kuponu rabatowego dostępnego na stronie https://www.kupony.org/sklep/airbnb/. Dzięki temu otrzymasz znaczny rabat na pierwszy wyjazd z Airbnb.