Photoshop to obecnie najbardziej popularny program do obróbki graficznej, który używany jest przez profesjonalistów. Jeśli także chcesz nauczyć się jego obsługi, zapisz się na kurs Photoshop on-line!

Dziesiątki różnych funkcji i narzędzi oferowanych przez program Photoshop dają niemalże nieograniczone możliwości w kreowaniu niesamowitych kompozycji graficznych. Aby jednak w pełni wykorzystać oferowane przez Photoshopa możliwości, warto poznać go dogłębnie. Jak to zrobić?

Jak nauczyć się obsługi Photoshopa?

Oprogramowanie Photoshop może sprawiać duże trudności osobom początkującym. Właśnie dlatego warto poświęcić więcej czasu na poznanie jego zasad obsługi.

Wydawca programu – firma Adobe – udostępnia własny poradnik dotyczący obsługi programu. Zawiera on wiele pomocnych wskazówek dotyczących programu, a także samouczki dotyczące jego podstawowych funkcji. Materiały te dostępne są jednak głównie po angielsku.

Są jednak lepsze sposoby na to, aby uzyskać umiejętności dotyczące obsługi programu Photoshop. To internetowe kursy, które pokazują, jak krok po kroku zacząć tworzyć wyjątkowe kompozycje graficzne. To doskonała propozycja również na początkujących, którzy nie mają jeszcze żadnego przygotowania w tej dziedzinie, ale również dla zaawansowanych, którzy pragną zdobyć nową wiedzę.

Udemy - Photoshop essentials training

Jeśli nauka w języku angielskim jest Ci niestraszna to z pewnością zainteresuje Cię ten kurs Photoshopa na platformie szkoleniowej Udemy – recenzje tego szkolenia przez internet mówią same za siebie

Kurs Photoshop – darmowy czy płatny?

Internetowe kursy obsługi Photoshopa można podzielić na te darmowe oraz płatne. Co sprawdzi się lepiej?

Darmowe kursy można znaleźć na wielu stronach, w tym także w formie filmików na serwisie YouTube. Najczęściej mamy jednak do czynienia z kursami niekompletnymi, powierzchownie traktującymi temat, które nie udostępniają materiałów do pracy.

Właśnie dlatego wtedy, gdy liczą się najlepsze efekty, warto zdecydować się na płatny kurs Photoshop, na przykład w zagranicznym serwisie Udemy czy polskiej platformie szkoleniowej Strefa Kursów. Płatne kursy dostępne są na różnych poziomach zaawansowania – dla początkujących i bardziej doświadczonych osób. Są usystematyzowane, łatwe w obsłudze on-line, a także pozwalają na pobranie materiałów do nauki – także offline. W porównaniu z kursami darmowymi wyróżniają się także lepszą jakością wykonania – obrazu, udźwiękowienia, dlatego korzystanie z nich jest bardzo wygodne.

Strefa Kursów  - fotografia produktowa

Fotografia produktowa to nie byle wyzwanie dla mniej doświadczonych fotografów, a dla amatorów tym bardziej, jednak jest na to pewien sposób – Strefa Kursów przygotowała odpowiednie szkolenie online, które zdecydowanie warto sprawdzić

Dobry kurs Photoshop nie musi być drogi!

Ile trzeba zapłacić za kurs Photoshop? Ceny za tego typu usługi wcale nie są bardzo wysokie. W serwisach typu Udemy czy Strefa Kursów można znaleźć ciekawe zajęcia w cenach rozpoczynających się już od około 50 złotych! Ciekawy artykuł o nauce obsługi Photoshopa znajdziesz na stronie https://www.kupony.org/blog/kurs-photoshop-jaki-wybrac-sprawdz-strefe-kursow-oraz-udemy/.

W sprzedaży znajdziemy także nieco droższe kursy, które kosztują ponad 100 złotych. Tyle zapłacimy za zajęcia bardziej kompleksowe, na przykład za szkolenia dla początkujących, które wprowadzają w obsługę oprogramowania. Dostępne są także kursy skupione na określonych obszarach użycia Photoshopa, na przykład na fotografii marketingowej czy ślubnej.

Zatem za dobry kurs Photoshop wcale nie trzeba płacić dużo. W serwisach typu Udemy czy Strefa Kursów można wyszukać kapitalne kursy przeznaczone dla każdego zainteresowanego obsługą Photoshopa – bez przepłacania!

Internetowe platformy szkoleniowe to znakomity sposób na naukę nie tylko Photoshopa, ale niemal wszystkiego, co dotyczy nowoczesnych technologii lub jest z nimi niejako związane. Sam korzystam zarówno z Udemy jak i Strefy Kursów już przynajmniej 2 lata i naprawdę polecam. No chyba, że ktoś woli książki lub szkolenia stacjonarne, ale to zupełnie inna bajka.