Każdy przedsiębiorca doskonale dzisiaj wie, że dobra reklama na serwisach społecznościowych to bez mała połowa sukcesu w zarządzaniu reklamą firmy. Niemniej jednak redagowanie postów, wstawianie zdjęć i filmików oraz generalnie organizacja tak wielu kont zabiera wiele czasu i energii… A może wcale tak nie musi być?

Programy do zarządzania kontami społecznościowymi

Aby naprawdę zaistnieć w sieci i zainteresować wielu klientów, musimy funkcjonować równolegle na przynajmniej kilku kontach społecznościowych. Instagram, Facebook, Twitter, YouTube to w ogóle absolutna podstawa. Zarządzanie tym social mediami na pewno będzie łatwiejsze z pomocą wielu specjalnie dedykowanych do tego programów jak Buffer, Hootsuite, czy PromoRepublic. Jak wyglądają ich zalety?

1) Brak konieczności wchodzenia na każde konto

Przede wszystkim programy te umożliwiają nam pracę bez konieczności wchodzenia na każde konto. Oznacza to, że włączamy dany program, redagujemy tekst, wstawiamy zdjęcie czy też produkujemy gif i tylko wybieramy, na których kontach dany post ma się pojawić. Warto zaznaczyć jeszcze jedną korzyść, jaką daje nam właśnie takie zarządzanie social mediami. Otóż każdy z nas wie, że media społecznościowe są dość wciągające. Często zatem nasza praca kończy się oglądaniem nowego filmiku z kotami. Korzystając zaś z tych programów, nic takiego nam nie grozi.

2) Możliwość zarządzania wieloma kontami

Warto jeszcze dodać, że programy te umożliwiają nam zarządzanie naraz naprawdę dużą ilością kont. W związku z tym wystarczy średnio około pół godzinki pracy dziennie przed komputerem i już całą reklamę na dany dzień mamy wykonaną.

3) Wiele narzędzi kreowania ciekawych postów

Warto wspomnieć także o tym, że powyższe programy nieraz oferują możliwość wykreowania naprawdę ciekawego obrazka tj. zdjęcia z efektownym napisem itd.

Ograniczenia aplikacji do social mediów

Powyższe programy zdecydowanie ułatwiają nam życie. Niemniej jednak warto dodać, że mają one swoje pewne ograniczenia. Otóż często korzystanie z nich na bardziej zaawansowanym poziomie wiąże się z różnymi płatnościami, nie można ich zainstalować na własnym serwerze itd. Dlatego warto zainteresować się alternatywą, jaką stanowi program Midrub.

Midrub z płatnością jednorazową

Midrub stanowi naprawdę doskonałą alternatywę dla klasycznych programów. Przede wszystkim opłata za użytkowanie jest jednorazowa, obejmuje wszelkie możliwe aktualizacje i kosztuje jedynie 34 dolary. Ponadto Midrub możemy zainstalować na własnym serwerze. Program ten też wyróżnia się pod kątem ilości kont na mediach społecznościowych, którymi możemy zarządzać w jednym czasie. Oprócz tego jest on przejrzysty i czytelny. Daje także możliwość ciekawej aranżacji posta, wykreowania zdjęcia itp. Słowem – jest to naprawdę ciekawy program, który powstał dzięki analizie obecnych na rynku programów i wyeliminowaniu błędów w nich.

Podsumowując – reklama w mediach społecznościowych jest koniecznością, zaś przy wykorzystaniu takich narzędzi jak Midrub czy PromoRepublic konieczność ta staje się przyjemna i wydajna.

Sprawdź aktualne kupony rabatowe do PromoRepublic, mojego ulubionego narzędzia do zarządzania mediami społecznościowymi.