Twarda woda to dokuczliwy problem zarówno właścicieli własnych studni, jak i użytkowników wody miejskiej. Przyczynia się przede wszystkim do powstawania kamiennych osadów w miejscach poboru wody oraz w instalacjach. W jaki sposób można pozbyć się uporczywego kamienia? Jak walczyć z przyczyną problemu?

Twarda woda – czym jest i co powoduje?

Za wysoki stopień twardości odpowiada zawartość wapnia i magnezu w wodzie. Te związki wytrącają się i tworzą nieestetyczny osad na bateriach łazienkowych, kabinie prysznicowej czy w czajniku. Problemem, którego nie widać gołym okiem jest kamień wytrącający się wewnątrz urządzeń AGD, takich jak pralka, zmywarka i żelazko, a także w instalacjach hydrauliczno-grzewczych. Nawet niewielki osad potrafi wyrządzić sporo szkód, a dodatkowo utrudniać codzienne obowiązki domowe, np. poprzez gorsze rozpuszczanie się detergentów, osady na czystych naczyniach w zmywarce, szorstkie pranie czy spadek wydajności ogrzewania.

Jak pożegnać problem twardej wody w domu?

Sposobów na zwalczanie kamienia w domu jest wiele, zaczynając od naturalnych metod tj. kwasek cytrynowy czy ocet, a kończąc na silniejszych detergentach bądź odkamieniaczach. Jednakże najskuteczniejszym sposobem na walkę z twardą wodą jest centralny zmiękczacz wody, który pozbywa się przyczyny problemu. Urządzenia wypełnione są specjalnym złożem zmiękczającym, zatrzymującym jony wapnia i magnezu. Poprzez instalację systemu na wejściu wody do domu, użytkownicy mogą cieszyć się miękką wodą w każdym miejscu w domu.

Miękka woda = szczęśliwi domownicy!

Woda po zmiękczaczu wody to same plusy. Brak osadów skutkuje nie tylko czystą i zadbaną armaturą, lecz także wydłuża żywotność AGD oraz instalacji! Prane tkaniny są miękkie w dotyku, nasza skóra i włosy w lepszej kondycji, a zużycie detergentów zmniejsza się do minimum. Szeroki wybór zmiękczaczy wody znajdziecie na stronie https://www.krainawody.pl/.

Więcej informacji o korzyściach płynących z użytkowania miękkiej wody znajdziecie w artykule Miękka woda to mniej zużytych detergentów.