Woda w domu jednorodzinnym
Dom

Uzdatnianie wody pitnej w całym domu jednorodzinnym

Dostęp do dobrej jakości wody pitnej jest ważny w szczególności w kontekście niemowląt i małych dzieci, ale i dorosłych. Z tego też względu coraz popularniejsze stają się urządzenia, które umożliwiają uzdatnianie wody w warunkach domowych.

Filtr bez odpowiedniego wkładu nic nie wart

Takie urządzenia posiadają specjalny filtr z wkładem, który zatrzymuje zanieczyszczenia. Takim najprostszym urządzeniem tego rodzaju jest dzbanek filtrujący, jednak, aby w bardziej kompleksowy sposób oczyszczać wodę lepiej zainwestować w urządzenie, które będzie działało na rurach. Jego zadaniem będzie filtrowanie wody jeszcze zanim ta popłynie do konkretnych punktów jej poboru w mieszkaniu.

Popularni producenci wkładów filtracyjnych

Wkłady, które umieszcza się wewnątrz filtra są szalenie ważne, bo to one wyłapują zanieczyszczenia. Trzeba je regularnie wymieniać, a to, jak są wydajne zazwyczaj zostaje określone na opakowaniu takiego właśnie filtra. Do najpopularniejszych produktów tego rodzaju należą wkłady Cintropur lub też wkłady Atlas Filtri, co wynika bezpośrednio z faktu, że urządzenia właśnie tych producentów są najchętniej wybierane.

Jakie wkłady do filtrów są najpopularniejsze?

Jeśli chodzi o najpopularniejsze rodzaje wkładów filtrów to bez wątpienia są to wkłady węglowe, które usuwają z wody chlor, a także związki organiczne tym samym poprawiając jej walory smakowe. Równie popularne są wkłady zmiękczające, których zadaniem jest zmniejszenie twardości wody. W takich wkładach jony magnezu i wapnia są zamieniane w jony sodu.

Jagoda Karolak
Oprócz dobrego jedzenia i muzyki od zawsze kocham taniec. Obecnie moją największą pasją jest bachata. W tym kierunku rozwijam się już od 5 lat. Możecie spotkać mnie na różnych kursach i warsztatach, o ile też lubicie takie klimaty. Od 12 miesięcy mam jeszcze jedną wielką miłość - malutką córeczkę Zuzię, która już teraz ma zadatki na zostanie tancerką, jak mama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *