Zanieczyszczenia w wodzie to prawdziwa bolączka właścicieli własnych ujęć, którzy samodzielnie muszą dbać o jakość swojej wody w domu. Co w sytuacji, gdy jakość wody ze studni jest wątpliwa? Warto wtedy upewnić się, czy nadaje się do spożycia i użytku. Zobacz, co należy zrobić krok po kroku w takiej sytuacji!

1. Kompleksowa analiza wody ze studni

W pierwszej kolejności najważniejsze jest wykonanie kompleksowej analizy fizykochemicznej i bakteriologicznej wody. Niektórych zanieczyszczeń (np. bakterii) nie widać gołym okiem, dlatego tak ważne jest potwierdzenie jakości swojej wody. Jeśli woda ze studni charakteryzuje się nieodpowiednią barwą bądź zapachem, to kolejny znak, że warto sprawdzić jej parametry! Badania wody można wykonać w wielu miejscach. Możesz udać się z próbką wody do sanepidu bądź prywatnego laboratorium. Dodatkowo, można skontaktować się z firmą, specjalizującą się w uzdatnianiu wody. Firma Klarsan świadczy takie usługi i wykonuje badanie wody, również na potrzeby doboru odpowiedniego systemu uzdatniania wody.

Więcej informacji o żelazie w wodzie znajdziecie w artykule Jak pozbyć się żelaza z wody ze studni głębinowej?

2. Kontakt z ekspertem z branży uzdatniania wody

Jeśli posiadasz już kompleksowe wyniki analizy wody, skontaktuj się ze specjalistą z branży uzdatniania wody, który udzieli porady w tym zakresie. Ważne są w tym przypadku zarówno konkretne parametry wody, ilość osób w domu, a także szczegółowe informacje na temat instalacji wodnej w domu.

3. Wybór systemu uzdatniania wody

Doświadczona firma zawsze rozpatruje każdy przypadek indywidualnie. Czasem woda ze studni nie wymaga skomplikowanego systemu, a niekiedy konieczne jest zamontowanie kilku urządzeń filtracyjnych. Zależy to przede wszystkim od jakości wody z danej studni.

Jeśli zmagasz się z zanieczyszczoną wodą ze studni, z pewnością przedstawiony powyżej proces krok po kroku doprowadzi Cię do rozwiązania tego problemu! Jeśli chcesz zapoznać się z różnymi stacjami uzdatniania do wody ze studni, zajrzyj na stronę polskiej marki Ecoperla https://www.ecoperla.pl/.