NordVPN
Internet

Prywatne, szyfrowane połączenie internetowe

Sieć VPN lub Wirtualna Sieć Prywatna to prywatny i bezpieczny tunel między dwoma lub większą ilością urządzeń. Serwer VPN używany jest do ochrony prywatnego ruchu w sieci przed obcą ingerencją i cenzurą, na jaką jesteśmy narażeni podczas codziennego korzystania z internetu.

Czym jest NordVPN i do czego się stosuje?

VPN opiera się na trzech działaniach: ukrywaj swoją lokalizację i adres IP, szyfruj rozmowy, rób to, co lubisz w internecie bez obaw o podglądanie. Możemy swobodnie korzystać z wszystkich stron bez obaw o to, że ktoś ogląda nasze działania w internecie. Nie musimy martwić się o nasze konto bankowe czy pocztę – serwer VPN zapewnia nam bezpieczeństwo i ochronę wszystkich danych, niezależnie od miejsca z którego korzystamy z naszych zabezpieczonych serwerów.

Czym VPN różni się od proxy?

Serwery VPN różnią się od tych tradycyjnych przede wszystkim bezpieczeństwem. W wypadku proxy go nie mamy i jesteśmy narażeni na ataki hakerów. Nasze dane mogą być wykorzystywane, a strony, jakie oglądamy – stale podglądane przez nieznane nam osoby. Również nasz adres IP jest wyłudzany, a przez to – nasza lokalizacja. Aby zapobiec takim sytuacjom, już dziś wyposażmy się w NordVPN, który ochroni każdy, nawet najmniejszy przesyłany plik i zapewni całkowitą anonimowość w sieci o każdej porze.

Ile kosztuje NordVPN?

Ceny serwerów są wyższe, niż tych tradycyjnych, lecz wyjątkowo korzystne. Zyskujemy bowiem bezpieczeństwo, o jakim nie można mówić w wypadku proxy. I to właśnie różni te dwa serwery. Ze względu na ochronę danych jak i wzrost transakcji wykonywanych w internecie, coraz więcej osób decyduje się na przejście na NordVPN – prywatną sieć, dzięki której wszystko, co robią w internecie pozostaje zabezpieczone i nienarażone na żaden atak. Możemy również zdobyć kupon rabatowy na VPN, dzięki któremu uzyskamy prywatną sieć w niższej cenie na dany okres czasu. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się anonimowością w internecie, niezależnie od tego, z którego miejsca na świecie korzystamy z naszego połączenia. Jako tańszą alternatywę warto wspomnieć Ivacy VPN. Nie jest aż tak popularne jak NordVPN, ale daje radę.

Jagoda Karolak
Oprócz dobrego jedzenia i muzyki od zawsze kocham taniec. Obecnie moją największą pasją jest bachata. W tym kierunku rozwijam się już od 5 lat. Możecie spotkać mnie na różnych kursach i warsztatach, o ile też lubicie takie klimaty. Od 12 miesięcy mam jeszcze jedną wielką miłość - malutką córeczkę Zuzię, która już teraz ma zadatki na zostanie tancerką, jak mama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *