airbnb
Turystyka

Sposób na tanie noclegi z kuponem Airbnb

W dzisiejszych czasach podróże na drugi koniec świata nie stanowią problemu dla nikogo. Istnieją różne sposoby na uzyskanie najkorzystniejszych pod względem ceny ofert. Bilety lotnicze, dzięki tanim liniom, można kupić za kilkadziesiąt złotych (i to w obie strony). Podobnie jest z noclegiem. Dzięki takim portalom jak Airbnb podróżowanie staje się łatwiejsze i dostępne dla każdego, niezależnie od zasobu portfela. Czym jest Airbnb i dlaczego jego popularność tak dynamicznie rośnie?

Nocleg na każdą kieszeń

Airbnb to internetowy serwis związany z turystyką, wyjazdami. Za jego pośrednictwem można zarezerwować noclegi w każdym zakątku świata. Nie ogłaszają się tam jednak hotele i pensjonaty, a osoby prywatne, które posiadają atrakcyjne lokum, które chcą wynajmować przyjezdnym. Może to być cały, dom, mieszkanie lub pojedynczy pokój. To dobry sposób na tanie noclegi. Airbnb to jednak nie tylko portal dla podróżników szukających wyjątkowych okazji.

Luksus na wyciągnięcie ręki

Strona internetowa Airbnb zawiera oferty w różnych przedziałach cenowych. Oprócz budżetowych lokali, znaleźć tam można naprawdę luksusowe rezydencje, których wynajem kosztować może nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z takich rozwiązań korzystają na przykład gwiazdy filmu i celebryci. Przeglądając serwis można trafić na istne perełki – domy z gigantycznym basenem, sauną czy prywatnym kortem. Ograniczeniem jest tylko zasobność portfela.

Na czym polega współpraca z Airbnb?

Na Airbnb wyróżnia się dwa typy użytkowników – gospodarzy i wynajmujących. Osoba posiadająca lokum na tymczasowy wynajem zgłasza swoja ofertę, tworząc specjalny profil opatrzony zdjęciem i szczegółowym opisem nieruchomości. Ustala określoną cenę za noc (i ewentualne opłaty dodatkowe, takie jak opłata za sprzątanie czy kaucja). Wynajmujący może przeszukiwać portal i wybierać interesujące go akomodacje. Ułatwia to przejrzysta wyszukiwarka, dzięki której można ustalić czas zakwaterowania, liczbę osób oraz miejsce (w tym pomaga mapa, na której widać znaczniki z miejscami do zamieszkania).

kupon airbnb
Oficjalny kupon Airbnb to nawet 138 zł oszczędności

Wynajmujący może za pośrednictwem serwisu zadawać pytanie gospodarzom i sprawdzać dostępność lokali w kalendarzu. Wszystko dzieje się pod opiekom serwisu, który zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo. Wszelkie płatności odbywają się za pośrednictwem karty kredytowej lub konta Pay Pay. Eliminuje to korzystanie z gotówki i niedomówienia w przypadku płatności na miejscu. Airbnb pobiera za swoje usługi opłatę serwisową, która jest doliczana do każdej rezerwacji. Zwykle jest to kilka procent od wartości całej transakcji.

Zalety i wady serwisu Airbnb

Niewątpliwymi plusami korzystania z Airbnb jest różnorodność ofert. Mieszkanie u kogoś w domu pozwala także lepiej poznać kulturę panującą w danym państwie i zapoznać się z tamtejszymi zwyczajami. Do tego jest to bezpieczne i tanie. Do wad zaliczyć można rygorystyczne odwoływanie rezerwacji u niektórych gospodarzy.

Specjalne kody rabatowe Airbnb

Nowi użytkownicy serwisu mogą skorzystać z udogodnienia jakim jest kupon Airbnb. Daje on zniżkę dla osób, które pierwszy raz korzystają z serwisu i dokonują rezerwacji. Więcej informacji o kuponach można znaleźć w internecie.

Wiktor Barszcz
Wielkie serce i odwaga to zdecydowanie dwie cechy, które mnie wyróżniają. Jestem strażakiem w ochotniczej straży pożarnej i choć to ogromna odpowiedzialność to także pasja. W wolnych chwilach uwielbiam spędzać czas z moimi synami. Doskonale grają w piłkę. Kto wie, może czeka ich wielka kariera?

One thought on “Sposób na tanie noclegi z kuponem Airbnb

  1. Znajomi mówili mi o Airbnb już rok temu, ale ja zawsze byłam typem wygodnickim, czyli kupowałam wczasy w biurze turystycznym. Wybierałam sprawdzone biura i nie dbałam w ogóle o organizacje swoich wyjazdów, po to przecież jest biuro. Jednak w tym roku za namową znajomych spróbuję urlopu z Airbnb. Narzeczony jest operatywny, więc pewnie wszystko ogarnie, a cenowo wychodzi bardzo korzystnie. Do tego kupon rabatowy na stówkę, zawsze coś. Pozdrawiam weteranów podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *