Airbnb
Turystyka

Jak znaleźć na Airbnb dobre lokum?

Przeglądanie ofert noclegów na portalu Airbnb może wciągnąć przed komputer na naprawdę wiele godzin. W bardzo popularny w rejonach Czy w dużych miastach, dostępnych noclegów może być kilkaset, albo i więcej. Jak zatem w tym wszystkim znaleźć naprawdę dobre lokum? Jak zoptymalizować szukanie, by nie zajęło zbyt dużo czasu? Poniżej garść przydatnych wskazówek.

Jak szukać noclegu przez portal Airbnb?

Najważniejsze to umiejętne posługiwanie się wszystkimi dostępnymi opcjami na portalu. Warto zatem określić widełki cenowe, które są tak naprawdę jednym z pierwszych kryteriów, kiedy chce się znaleźć nocleg. W ten sposób tanie noclegi są nam przedstawione w pierwszej kolejności. Jeżeli jednak dla kogoś cena nie ma aż tak dużego znaczenia, a bardziej zależy mu na przykład na znalezieniu ciekawie urządzonego apartamentu, może wskazać wyższą cenę. Wtedy też jego oczom ukaże się więcej ofert. Ważne jest również to, by zwracać uwagę na oceny, które zostały wystawione przez wcześniej wynajmujących dane lokum. Można poczytać również opinie, które ukazują się tak naprawdę w bardzo wielu językach. Czytając, co o samym mieszkaniu, wyposażeniu, lokalizacji oraz gospodarzach, napisali inni, trudniej popełnić błąd.

Dobra lokalizacja jest kluczowa

Tanie noclegi na Airbnb można znaleźć w naprawdę świetnych lokalizacjach, nawet w dzielnicach historycznych różnych europejskich miast, czy dosłownie w samym centrum, gdzie zwykle za hotel płaci się najwięcej. Generalnie dobra lokalizacja, odpowiadające naszym potrzebom, jest łatwiejsza do znalezienia dzięki załączonej do strony mapce. Klikając w pojawiające się na niej znaczniki, można szukać noclegów, które znajdują się właśnie w określonej i interesującej nas lokalizacji. To dobry sposób dla wzrokowców, ułatwiający rezerwację zakwaterowania w Airbnb i ograniczający konieczność szukania lokalizacji na innych mapach. Na koniec jeden z niewątpliwych plusów – jeżeli pierwszej rezerwacji noclegu dokonuje się z linków partnerskich, które umieszczone są na przykład na blogach podróżniczych, można uzyskać kupon rabatowy, który obniża koszt wynajmu o 100 złotych. Czytająca artykuły na blogach, można natknąć się na wiele opisów doskonałych miejsc noclegowych, które są dostępne do wynajęcia przez portal. To jeszcze jeden dobry sposób na znalezienie idealnego lokum.

Jagoda Karolak
Oprócz dobrego jedzenia i muzyki od zawsze kocham taniec. Obecnie moją największą pasją jest bachata. W tym kierunku rozwijam się już od 5 lat. Możecie spotkać mnie na różnych kursach i warsztatach, o ile też lubicie takie klimaty. Od 12 miesięcy mam jeszcze jedną wielką miłość - malutką córeczkę Zuzię, która już teraz ma zadatki na zostanie tancerką, jak mama.

One thought on “Jak znaleźć na Airbnb dobre lokum?

  1. jaka ja głupia byłam, że przez ostatnie kilkanaście lat korzystałam z biur podróży i wydawało mi się, że to była optymalna opcja – all inclusive, czyli na miejscu nie wydawałam prawie nic, ale teraz już wiem, że to był wielki błąd – cenowy i organizacyjny – ostatnie wakacje były z airbnb i według mnie to jest dzień do nocy – założyłam nowe konto, a rejestrują się wykorzystałam kupon airbnb i do dlatego doszła dodatkowa zniżka – owszem trzeba było gotować samemu, ale to też ma swoje zalety, nie tylko finansowe, oj długo byłoby pisać, już zaczynam planować kolejne wakacje z airbnb i nie zamierzam nawet sprawdzać ofert biur podróży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *