Przeglądanie ofert noclegów na portalu Airbnb może wciągnąć przed komputer na naprawdę wiele godzin. W bardzo popularny w rejonach Czy w dużych miastach, dostępnych noclegów może być kilkaset, albo i więcej. Jak zatem w tym wszystkim znaleźć naprawdę dobre lokum? Jak zoptymalizować szukanie, by nie zajęło zbyt dużo czasu? Poniżej garść przydatnych wskazówek.

Jak szukać noclegu przez portal Airbnb?

Najważniejsze to umiejętne posługiwanie się wszystkimi dostępnymi opcjami na portalu. Warto zatem określić widełki cenowe, które są tak naprawdę jednym z pierwszych kryteriów, kiedy chce się znaleźć nocleg. W ten sposób tanie noclegi są nam przedstawione w pierwszej kolejności. Jeżeli jednak dla kogoś cena nie ma aż tak dużego znaczenia, a bardziej zależy mu na przykład na znalezieniu ciekawie urządzonego apartamentu, może wskazać wyższą cenę. Wtedy też jego oczom ukaże się więcej ofert. Ważne jest również to, by zwracać uwagę na oceny, które zostały wystawione przez wcześniej wynajmujących dane lokum. Można poczytać również opinie, które ukazują się tak naprawdę w bardzo wielu językach. Czytając, co o samym mieszkaniu, wyposażeniu, lokalizacji oraz gospodarzach, napisali inni, trudniej popełnić błąd.

Dobra lokalizacja jest kluczowa

Tanie noclegi na Airbnb można znaleźć w naprawdę świetnych lokalizacjach, nawet w dzielnicach historycznych różnych europejskich miast, czy dosłownie w samym centrum, gdzie zwykle za hotel płaci się najwięcej. Generalnie dobra lokalizacja, odpowiadające naszym potrzebom, jest łatwiejsza do znalezienia dzięki załączonej do strony mapce. Klikając w pojawiające się na niej znaczniki, można szukać noclegów, które znajdują się właśnie w określonej i interesującej nas lokalizacji. To dobry sposób dla wzrokowców, ułatwiający rezerwację zakwaterowania w Airbnb i ograniczający konieczność szukania lokalizacji na innych mapach. Na koniec jeden z niewątpliwych plusów – jeżeli pierwszej rezerwacji noclegu dokonuje się z linków partnerskich, które umieszczone są na przykład na blogach podróżniczych, można uzyskać kupon rabatowy, który obniża koszt wynajmu o 100 złotych. Czytająca artykuły na blogach, można natknąć się na wiele opisów doskonałych miejsc noclegowych, które są dostępne do wynajęcia przez portal. To jeszcze jeden dobry sposób na znalezienie idealnego lokum.