Sopot
Dom

Czy woda w Sopocie jest smaczna?

Mieszkańcy domków jednorodzinnych coraz częściej przekonują się do montażu w swoich miejscach zamieszkania stacji filtrujących. Wynika to być może z faktu, iż zdrowy tryb życia i dbałość o to co spożywamy, stały się dla nas bardzo istotne. Dzięki licznym programom w telewizji o tematyce zdrowej żywności, ludzie skłonni są przywiązać większą wagę do tego co jedzą. Coraz częściej w telewizji pojawia się także sprawa, jaką jest uzdatnianie wody. Katowice, Sopot czy inna duża aglomeracja posiada niezbyt dobrej jakości wodę w swoich instalacjach wodociągowych. Jeżeli ktoś chce być pewny co do jakości wody, którą spożywa, jest zmuszony do zainwestowania w filtry do wody.

Jakie filtry do wody instalują mieszkańcy Sopotu?

Najczęściej zakładanym systemem w mieszkaniach jest odwrócona osmoza. Jest to niezbyt duży zestaw filtrów, który bez problemu mieści się pod zlewem. Założenie systemu RO jest dość łatwe. Zawartymi w zestawie rurkami należy podpiąć się pod zimną wodę. Potem woda przepływa przez konkretny filtr mechaniczny, który oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych. Dalej woda przedostaje się do filtra węglowego, którego zadaniem jest wydobycie z wody chloru i usunięcie nieprzyjemnego smaku i zapachu. Następnie woda przelatuje przez membranę osmotyczną. Jest to najistotniejszy proces podczas filtrowania odwróconą osmozą. Membrana usuwa wszelkie zanieczyszczenia, azotany, metale ciężkie, bakterie i wirusy. W ostatnim etapie woda przepływa przez końcowy filtr, który dodaje smaku i polepsza zapach.

Źródło: https://www.klarsan.eu/uzdatnianie,sopot

Jagoda Karolak
Oprócz dobrego jedzenia i muzyki od zawsze kocham taniec. Obecnie moją największą pasją jest bachata. W tym kierunku rozwijam się już od 5 lat. Możecie spotkać mnie na różnych kursach i warsztatach, o ile też lubicie takie klimaty. Od 12 miesięcy mam jeszcze jedną wielką miłość - malutką córeczkę Zuzię, która już teraz ma zadatki na zostanie tancerką, jak mama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *