Na temat wpływu twardej wody na artykuły gospodarstwa domowego, takie jak pralki, czy czajniki napisano już bardzo wiele. Znany jest też negatywny wpływ twardej wody na armaturę i instalację cieplną w domach jednorodzinnych. Natomiast rzadko mówi się o niekorzystnym działaniu twardej wody na zdrowie i urodę.

W tym artykule będzie co nieco na ten temat. Po pierwsze twarda woda w negatywny sposób działa na skórę. Wystarczy jeden raz wziąć prysznic w miękkiej wodzie, by przekonać się jaka powinna być skóra po prysznicu. Nie są już wtedy potrzebne żadne kremy, czy balsamy nawilżające, gdyż skóra jest naturalnie nawilżona. Kolejnym argumentem za miękką wodą są włosy, które po myciu są dużo delikatniejsze, mniej łamliwe, pełne połysku. Z pewnością te dwa argumenty przemówią do kobiet. Co zaś z mężczyznami? Czy wiesz, że twarda woda może odkładać się w organizmie, a konkretnie w nerkach w formie kamienia? Picie piwa tu nie pomoże, tu może pomóc jedynie miękka woda. Jednym ze sposobów na zapewnienie sobie miękkiej wody jest centralny zmiękczacz wody, który załatwi sprawę kompleksowo. Natomiast w przypadku niemożności instalacji zmiękczacza wody rozwiązaniem może być odwrócona osmoza instalowana pod zlewozmywakiem w kuchni. Nie zapewni nam ona miękkiej wody do kąpieli i prysznica, ale zagwarantuje znakomitej jakości wodę do spożycia, zawsze coś.

Więcej faktów na temat twardej i miękkiej wody znajdziesz na stronie https://www.wariant.org.pl/zmiekczaj-wode-na-zdrowie/.

Oficjalnym dystrybutorem zmiękczaczy wody WaterMark oraz Denver jest firma KLARSAN. Na zmiękczaczu szukaj hologramu, który potwierdza oryginalność produktu.