Biznes

Domeny do SEO

Jak wskazują obecne badania, branża domen internetowych w Polsce ewoluuje całkiem dynamicznie. Stąd też rosnące zainteresowanie domenami internetowymi. W krajach zachodnich jest to dziedzina silnie prosperująca. Można wymieniać przykłady domeniarzy osiągających zdumiewające sukcesy finansowe na sprzedawaniu domen internetowych.

Niewątpliwie gro osób związanych z domenami w kraju szuka sposobów powtórzenia sukcesów domeniarzy z USA czy Indii. Oczywiste jest, że największymi dochodami cieszyć można się w przypadku domen słownikowych. Czyli tych, które nazwą wiążą się z danym rodzajem branży, usługi. Takie domeny jest jednak niezmiernie trudno nabyć na rynku pierwotnym. Pozostaje zatem przechwytywanie domen spadających.

Domeny spadające mogą być niezmiernie wartościowe. Oczywiście nie możemy polegać tu na intuicji. Ważne są określone parametry, które świadczą o atrakcyjności każdej wygasającej domeny. Tych parametrów jest dość wiele. W zależności od zastosowania domeny internetowej ważności nabierają niektóre z nich.

Jeżeli polujemy na nieopłacone domeny z planem wykorzystania ich do działań SEO lub dalszej odsprzedaży, musimy precyzyjnie weryfikować wartości z nimi związane. Aby dobrze oraz właściwie sprawdzić tyle wartości dla dużych ilości domen internetowych konieczne będzie dobre narzędzie. Weryfikowanie bowiem konkretnych wartości manualnie, przeszukując wszelkiego rodzaju skrypty on-line jest zbyt czasochłonne i niełatwe.

Wiktor Barszcz
Wielkie serce i odwaga to zdecydowanie dwie cechy, które mnie wyróżniają. Jestem strażakiem w ochotniczej straży pożarnej i choć to ogromna odpowiedzialność to także pasja. W wolnych chwilach uwielbiam spędzać czas z moimi synami. Doskonale grają w piłkę. Kto wie, może czeka ich wielka kariera?